Blog Hakkında – About The Blog

Bir çalışanın bütün bir sene boyunca beklediği ve istediği en önemli şey: tatil. Herkes, o iki veya üç haftasını en güzel şekilde geçirmek istiyor. Bu yüzden de araştıma yapmayı en sevmeyenimiz bile gideceği yer(ler) hakkında mümkün mertebe birşeyler okuyor, kabaca da olsa bir plan yapıyor. Ben  gideceğim yerler için aylar öncesinden araştırma yapmaya  başlıyorum. Bulabildiğim her türlü kaynaktan yararlanıp, tatilimi en efektif ve verimli şekilde planlamaya çalışıyorum.

Eskiye nazaran  internet sayesinde bilgiye ulaşmak hiç olmadığı kadar kolay ama bilgi çok fazla ve çok dağınık. Marka şehirlere ya da bölgelere  gitmiyorsanız da ne yazik ki yeterince doyurucu değil. Bu gezi bloğunun ortaya çıkış nedenlerinden biri de bu. Tabiki  profesyonel bir rehber gibi  gittiğim yerlerdeki bütün restoranları deneyecek  veya bütün yerleri  görecek kadar kalma imkanım olmuyor. Amacım, gezip gördüğüm yerleri, yaşadığım tecrübeleri yazıp, yüksek çözünürlüklü videolarla birlikte  en sade şekilde bu blogda sunmak. Benim rotamı takip etmek isteyen başka tatilciler için  A’ dan Z’ye doyurucu bir kaynak yaratmak.

Aksini belirtmediğim  sürece,bütün videoları ve fotoğrafları kendim çekiyorum. Görmediğim yerleri, yemediğim yemekleri kesinlikle yazmıyorum. Bu blogda okuduğunuz herşey tarafımdan görülmüş ve denenmiştir. Umarım yararlı olur.

İyi tatiller 🙂

 

The long desired time of the year for an employee is; vacation. Everyone wants to spend those two, three weeks in the best way. That’s why even the ones that hate research do brief readings and roughly plan ahead. I, start my research for my destinations months ahead. Taking advantage of every source, I try to maximize the effectiveness of my vacation. Contrary to the past it is very easy to reach information by means of the internet but it is too much and too dispersed. If your intended location is not one of the brand areas, unfortunately the internet would not be sufficient. This is the main reason for creating this travel blog. Obviously I do not have enough time like a professional tourguide to try out every restaurant in every location I travel. My goal is to offer my experience and the high definition videos of my travels in the most simple way. Also to create an A to Z guide for those travellers wanting to follow my footsteps.  Unless noted otherwise all the photos and videos are recorded by myself. I strictly never write about places I haven’t seen or the food I haven’t eaten. Everything you read in this blog is tried and seen by me. I hope you find it useful.

Enjoy your vacation 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir